Vitajte cyklisti - certifikácia turistických služieb

Sledujte nás na Facebooku a nič vám neujde: www.facebook.com/vitajtecyklisti
A sme aj na Twitteri - @Vitajtecyklisti
Slovensko


mapa


Hľadaj zariadenie

Čo pre vás Vitajte cyklisti! znamená ?

Cieľom certifikácie turistických služieb Vitajte, cyklisti! je úprava čo najviac turistických zariadení a cieľov pre potreby cyklistov a tým podpora cyklodopravy a cykloturistiky na Slovensku. Pre bežného cyklistu a cykloturistu to znamená stále sa zväčšujúci počet ubytovacích a stravovacích zariadení a turistických cieľov, kde nájde základné podmienky pre bezpečnú a bezproblémovú návštevu s bicyklom a prípadne aj s batožinou.


Čo to znamená v praxi?


Snáď najdôležitejšou vecou pri návšteve certifikovaného zariadenia je to, že si máte kde odložiť bicykel bez rizika poškodenia či krádeže. V závislosti od kategórie zariadenia a od priestorových možností môže ísť o samostatné zamykateľné miestnosti, zamykateľné boxy, vyhradené priestory na recepcii a pod. a keď už nič iné, tak ide aspoň o miesto, kde je možné bicykel primknúť vlastným zámkom a je pod vašim dohľadom, vidíte naňho.


Dôležitým kritériom je aj poskytovanie cyklistických informácií, napr. kadiaľ vedú cyklotrasy v okolí, kde sú cykloservisy a kedy sú otvorené, kedy a odkiaľ chodia vlaky a či berú bicykle a ďalšie dôležité veci. V certifikovaných zariadeniach nájdete (v závislosti od kategórie) aj potrebné maličkosti, ako napríklad sadu náradia na drobné opravy či lekárničku a ponúknu vám aj užitočné služby - možnosť umytia bicykla, pranie a sušenie výstroja, dopravu batožín, obedové balíčky a mnohé ďalšie. V certifikovaných reštauráciách nájdete jedlá a nápoje vhodné pre cyklistov, v kempingoch samostatné zóny pre nemotorizovaných návštevníkov bez áut.

Kompletný zoznam kritérií, v závislosti na kategórii zariadenia, nájdete tu.