Vitajte cyklisti - certifikácia turistických služieb

Sledujte nás na Facebooku a nič vám neujde: www.facebook.com/vitajtecyklisti
A sme aj na Twitteri - @Vitajtecyklisti
Slovensko


mapa


Hľadaj zariadenie

Cyklonovinky

Chvíľu budeme aktívnejší na Twitteri

11.10.2014 S koncom cykloturistickej sezóny sa na chvíľu odmlčíme...

Banskobystrický cyklobus úspešný

10.08.2014 Niekoľko desiatok cykloturistov využíva banskobystrický...

Bratislavský kraj rozvíja cykloturistiku

09.08.2014 Nové cykloturistické trasy, nová infraštruktúra,...

archív

Čo pre vás Vitajte cyklisti! znamená ?

Cieľom certifikácie turistických služieb Vitajte, cyklisti! je úprava čo najviac turistických zariadení a cieľov pre potreby cyklistov a tým podpora cyklodopravy a cykloturistiky na Slovensku. Pre bežného cyklistu a cykloturistu to znamená stále sa zväčšujúci počet ubytovacích a stravovacích zariadení a turistických cieľov, kde nájde základné podmienky pre bezpečnú a bezproblémovú návštevu s bicyklom a prípadne aj s batožinou.


Čo to znamená v praxi?


Snáď najdôležitejšou vecou pri návšteve certifikovaného zariadenia je to, že si máte kde odložiť bicykel bez rizika poškodenia či krádeže. V závislosti od kategórie zariadenia a od priestorových možností môže ísť o samostatné zamykateľné miestnosti, zamykateľné boxy, vyhradené priestory na recepcii a pod. a keď už nič iné, tak ide aspoň o miesto, kde je možné bicykel primknúť vlastným zámkom a je pod vašim dohľadom, vidíte naňho.


Dôležitým kritériom je aj poskytovanie cyklistických informácií, napr. kadiaľ vedú cyklotrasy v okolí, kde sú cykloservisy a kedy sú otvorené, kedy a odkiaľ chodia vlaky a či berú bicykle a ďalšie dôležité veci. V certifikovaných zariadeniach nájdete (v závislosti od kategórie) aj potrebné maličkosti, ako napríklad sadu náradia na drobné opravy či lekárničku a ponúknu vám aj užitočné služby - možnosť umytia bicykla, pranie a sušenie výstroja, dopravu batožín, obedové balíčky a mnohé ďalšie. V certifikovaných reštauráciách nájdete jedlá a nápoje vhodné pre cyklistov, v kempingoch samostatné zóny pre nemotorizovaných návštevníkov bez áut.

Kompletný zoznam kritérií, v závislosti na kategórii zariadenia, nájdete tu.

Partneri projektu

Stichting Doen

Toyota

Allianz