Horská chata Smrekovica

Horská chata Smrekovica sa nachádza na okraji prírodnej rezervácie Skalná Alpa pod rovnomenným vrcholom Veľkej Fatry.
Cyklotrasy na Veľkej Fatre a okolí sú výzvou pre každého bikera. Priamo z obce Podsuchá od cesty Ružomberok – Donovaly a od cyklotrasy Cyklokorytnička vedie k chate Smrekovica legendárny cyklistický kopec – snáď najikonickejšie stúpanie na Slovensku (viac ako 8 km s priemerným stúpaním cez 9% :). Na slovenské pomery atraktívnou je aj legálna MTB cyklotrasa cez Jánošíkovu kolkáreň do oblasti Ružomberok – Vlkolínec, bohatej na cyklotrasy rôznej kategórie a obtiažnosti. Pokiaľ naopak holdujete jazde z kopca, tak zhruba hodinu jazdy po cyklotrase na Vás čaká Bike park Malino Brdo.

Prístup k chate je buď na bicykli alebo vlastným dopravným prostriedkom zo štátnej cesty Banská Bystrica – Ružomberok. Odbočka je 10 km od Ružomberka v osade Podsuchá, odtiaľ 8 km až k chate.
Chata Smrekovica ponúka ubytovanie vo dvoj a troj lôžkových izbách (s možnosťou prístelky), a v troch apartmánoch s celkovou kapacitou 62 lôžok. Každá izba má svoje sociálne zariadenie. Smrekovica ponúka celoročné ubytovanie, rekreáciu, lyžiarske výcviky, školské výlety, školy v prírode, tematické pobyty, firemné akcie a rekondičné pobyty.
Popri bicyklovaní je chata ideálnym miestom aj pre nadšencov turistiky, skialpinizmu, zjazdového i bežeckého lyžovania aj keďže sa nachádza v národnom parku a v blízkosti rezervácií, tak aj pre pre milovníkov a znalcov horskej prírody.

Súčasťou chaty Smrekovica je aj reštaurácia. Slúži hosťom aj ostatným návštevníkom Veľkej Fatry. Kapacita je 60 miest a v letných mesiacoch prevádzkujeme aj vonkajšiu záhradku s výhľadom na široké okolie.

 

Adresa a kontakty

Adresa

Ľubochnianská dolina 677/136 (prístup je od Podsuchej)

GPS

48.9907964, 19.2005324

Zanechať recenziu

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli napísať recenziu.